Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря


UkraineNeuroGlobal

UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання


Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Журнал "Нирки" 1 (15) 2016

Повернутися до номеру

Любомиру Пирогу — 85 років!

Статтю опубліковано на с. 6

 

Ми знаємо його багато років, хто більше, хто менше, але й сьогодні він у наших очах, як і в минулі роки, — шляхетна людина з відчутним випромінюванням великої внутрішньої енергії, гідності, інтелекту та доброти. Академік Л. Пиріг є гідним представником когорти особливих лікарів України. Крім найвищого професіоналізму, йому притаманні особлива громадянська позиція, особливе ставлення до людей, не тільки хворих, і особливе становище в суспільстві. Він користується повагою й любов’ю серед населення України.

Усі роки життя він не покладаючи рук працював на ниві клінічної та теоретичної медицини. Епоха сприяла розвиткові й виявленню його потенціалу громадянина, організатора громадського життя медиків. Він сам був будівничим своєї долі.
У шкільному віці він прийняв рішення стати лікарем — і став ним. Після закінчення з відзнакою Львівського медичного інституту доля визначила йому шлях від практичної клінічної роботи до наукових спостережень, їх аналізу та узагальнень. З його ім’ям, як першого головного нефролога МОЗ України, ініціатора створення й президента Української асоціації нефрологів, пов’язана організація нефрологічної служби в Україні. З його ініціативи та під його керівництвом проведені численні семінари, створена багата методично-інформаційна література, національний підручник та посібники з нефрології, регулярно проводилися всеукраїнські конференції. З його ж ініціативи організована перша в Україні кафедра нефрології (згодом — нефрології і нирково-замісної терапії) у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. 
Науково-практичними пріоритетами діяльності академіка Л.А. Пирога стали: концепція клінічної еволюції гломерулонефриту, наукове обґрунтування доцільності санаторно-кліматичного лікування гломерулонефриту в умовах Південного берега Криму, застосування ренопротекторної терапії при хронічній хворобі нирок.
Багатьом дуже імпонує громадянська заангажованість Любомира Пирога, успадкована, наскільки можна судити з його спогадів, від попередніх поколінь роду Пирогів. Його громадянська позиція проявилася не тільки в медицині — в очолюванні ним у різні часи лікарських громадських організацій, у численних медико-публіцистичних статтях, але й у його діяльності як народного депутата Верховної Ради України І скликання, виступах у пресі із загальногромадянських питань. І тут він завжди був принциповим і послідовним патріотом-українцем. 
Чи не кожна людина має якісь свої захоплення, додаткові зацікавлення. Такі захоплення, з одного боку, відкривають багатства душі людини, з другого — дозволяють розуму й серцю дослідника мандрувати по найвіддаленіших куточках багатих надбань історії та культури людства. Досить переглянути широкий спектр його публікацій із філателістичної україністики, тематику його філателістичних експозицій — і навіть важко уявити собі, наскільки глибоко треба відчувати історію, літературу й мистецтво України, наскільки треба розуміти філателістичний матеріал, щоб усе це зіставити й у такий спосіб висвітлити. Для Любомира Антоновича філателія — захоплення, але за витратою часу, за глибиною необхідних знань — це його цілеспрямована й постійна праця.
Люди дотепер довіряють йому багато справ, тому що знають його працездатність, знають його високе почуття обов’язку як Лікаря, як Громадянина, як Людини. І тому з усією впевненістю можна сказати, що підсумок діяльності академіка Любомира Антоновича Пирога на 2016 рік далеко не остаточний і ми чекатимемо на нові й численні його звершення.
 
Вельмишановний і дорогий Любомире Антоновичу! 
Ми, заснована Вами кафедра нефрології і нирково-замісної терапії, Ваші учні, Ваші послідовники, Ваші прихильники, щиро раді з того, що нам випало говорити й радитись не зі слабим про силу, не зі сліпим про світло, не з безсоромним про побожність, не з розбійником про мир. Ви один з тих, хто «…покликаний створити нову касту «луччих людей» — єдиний маяк у божевільнім хаосі нинішнього дня…». З днем народження! Довгих продуктивних літ на радість Вам і тим, хто Вас оточує!
Ваша кафедра


Повернутися до номеру