Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Emergency medicine" 4 (75) 2016

Back to issue

Нутритивна підтримка при гострому гнійному медіастиніті

Authors: Кіндяк І.Р., Тітов І.І., Волошинський О.В., Пулик І.Ю.
Івано-Франківський національний медичний університет, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії, м. Івано-Франківськ, Україна

Sections: Medical forums

print version

Мета: вивчити вплив ентерального і парентерального харчування на наслідки лікування медіа–стинітів.
Матеріали і методи дослідження. Дослідження проводились у відділенні торакальної хірургії обласної клінічної лікарні. Усього обстежено 46 хворих. Усі пацієнти були розділені на дві групи. Перша група (21 хворий) — пацієнти, які не отримували нутритивної підтримки, а лише інфузійну терапію, друга група (25 хворих) — пацієнти, які через 24 години після операції отримували ентеральну і парентеральну нутритивну підтримку.
Пацієнти обох груп були прооперовані під загальним знеболенням з інтубацією трахеї.
Шістьом хворим проводилась інтубація за допомогою бронхоскопа в свідомості. У одного хворого проведено накладання трахеостоми під місцевою анестезією до початку операції. Усі хворі отримували антибактеріальну терапію (карбапенеми + метронідазол). 
Пацієнти другої групи з 2-ї доби післяопераційного періоду отримували в шлунковий зонд суміші нутрізон, починаючи з 20–50 мл/годину і збільшуючи до 150 мл/годину; 10 хворих із другої групи з 3–5-го дня отримували в/в препарат олікліномель кількістю від 1000 до 2000 мл на добу. Пацієнтам обох груп проводилась респіраторна підтримка через ендотрахеальну трубку від 1 до 6 діб. 
Результати та обговорення. У пацієнтів визначали кількість лейкоцитів і лейкоцитарну формулу, рівень білка. У другій групі лейкоцитоз швидше почав знижуватись, а спонтанне дихання було більш ефективним, що приводило до швидшої виписки із реанімації та стаціонару. Середній час перебування з ендотрахеальною трубкою в першій групі становив 3,5 дня, а в другій — 2,1 дня.
Висновки. 1. Пацієнти з гнійними медіастинітами потребують невідкладного оперативного втручання. 2. Ранній початок активної нутритивної підтримки асоціюється із швидшим видужанням і коротшим часом перебування в стаціонарі. 


Back to issue