Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Emergency medicine" 4 (75) 2016

Back to issue

Розлади дихання уві сні у вагітних з метаболічним синдромом

Authors: Тітов І.І., Орищак І.К., Голуб В.В., Венгрович В.В., Негребецький А.І.
Івано-Франківський національний медичний університет, м. Івано-Франківськ, Україна
Івано-Франківський міський пологовий будинок, м. Івано-Франківськ, Україна

Sections: Medical forums

print version

Мета: встановити частоту та види дихальних розладів уві сні в жінок за різних термінів вагітності з ознаками метаболічного синдрому. 
Матеріали та методи. Обстежено 108 жінок, яким проведено стаціонарне лікування у міському пологовому будинку через ознаки ЗВУР плода. Скринінгову діагностику здійснювали апаратом Somno Chekmicro (Weinmann, Німеччина). Контролювали потік повітря у верхніх дихальних шляхах, ЧД, ЧСС, SpO2, адекватність альвеолярної вентиляції оцінювали методом капнометрії (PetCO2).
Результати та обговорення. У 41 (38 %) серед обстежених вагітних жінок з метаболічним синдромом виявлені анамнестичні та об’єктивні дані, що дозволили запідозрити розлади дихання уві сні (хропіння, надмірна маса тіла, денна сонливість). Під час «діагностичної ночі» у 36 жінок (33,3 %) підтверджено діагноз обструктивного апное уві сні, у 8 (22,2 %) з яких обструктивні розлади дихання кореговано положенням у ліжку, спеціальними подушками, зміною режиму дня та сну. У 28 (77,7 %) застосовано CPAP-терапію респіратором Somnobalance Auto (Weinmann, Німеччина), що виявилася успішною в усіх обстежених жінок (припинення хропіння, усунення фрагментації сну, мінімізація епізодів апное/гіпопное), проте для 6 (21,4 %) вагітних жінок CPAP-терапія виявилася неприйнятною через незручності з маскою, її фіксаторами та відтисками на обличчі контуру маски тощо. Носові маски обрали 17 (60,7 %) жінок і 11 (39,3 %) — лицеві. Недостатність зволоження повітряної суміші відзначили 5 (17,8 %) обстежених.
Висновки. Нічні розлади дихання уві сні викликають серйозну системну гіпоксемію, загрожують не лише вагітній жінці, а є одним із загрозливих і сприятливих чинників, який вкрай негативно впливає на внутрішньоутробний розвиток плода. З прогресуванням вагітності наявні розлади дихання уві сні посилюються. CPAP-терапія — немедикаментозний метод лікування, ліквідує епізоди обструктивного апное/гіпопное уві сні, нормалізує структуру сну і створює сприятливий фон для успішного завершення вагітності.


Back to issue