




Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
UkraineNeuroGlobal
UkraineCardioGlobal
Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології
Актуальні інфекційні захворювання
Травма та її наслідки
UkraineOncoGlobal
Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий
UkrainePediatricGlobal
Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій
Жінка та війна: формули виживання
Коморбідний ендокринологічний пацієнт
Газета "Новини медицини та фармації" №1 (713), 2020
Повернутися до номеру
Цетло — саме те, на що очікують алергологи…
Рубрики: Пульмонологія, Оториноларингологія
Розділи: Довідник фахівця
Версія для друку
Ефективне лікування алергічних захворювань залежить не тільки від своєчасної і повноцінної діагностики, але й від фармацевтичних можливостей сучасної медицини. Лікування має бути максимально ефективним і повинно швидко покращувати якість життя пацієнта. Саме тому для лікаря вкрай важливо мати в арсеналі не тільки етіотропні й патогенетичні засоби, але і засоби симптоматичної корекції алергічних станів. Поява нових комбінованих препаратів на фармацевтичному ринку розширює можливості лікаря щодо підбору найбільш ефективної схеми лікування.
Цетло® Плюс — це єдиний в Україні препарат, що має у своєму складі унікальну комбінацію декстрометорфану й левоцетиризину. Препарат показаний для симптоматичного лікування захворювань органів дихання й закладеності носа, що супроводжуються сухим кашлем і пов’язані з алергією. Комбінований склад Цетло® Плюс дозволяє досягнути подвійного протикашльового ефекту: зниження чутливості рецепторів кашльового центру в довгастому мозку та зменшення подразнення периферичних кашльових рецепторів.
Декстрометорфан, що входить до складу препарату Цетло® Плюс, є неопіоїдним протикашльовим засобом. Він діє на центр кашлю в довгастому мозку шляхом вибіркової блокади NMDA-рецепторів
(іонотропні рецептори кашльового центру), що зменшує збудливість і чутливість кашльового центру до подразників із дихальних шляхів. Його протикашльова дія еквівалентна дії кодеїну, але він не пригнічує активність дихального центру в довгастому мозку, не чинить аналгетичної або наркотичної дії у звичайних дозуваннях. У терапевтичних дозах декстрометорфан не пригнічує циліарну активність (активність війчастого епітелію). Початок дії декстрометорфану спостерігається через 15–30 хвилин після перорального прийому, а тривалість ефекту становить до 6 годин.
З огляду на добру вивченість механізму дії, відсутність побічних ефектів, його безпеку навіть при передозуванні й ненаркотичний статус у Європі та США декстрометорфан став одним із засобів, які найбільш часто застосовують для симптоматичного лікування сухого кашлю. Тому лікарі в Європі ще з кінця XX століття вітають зростаючу тенденцію використання декстрометорфану як замінника кодеїну при лікуванні
кашлю [1].
Інший компонент Цетло® Плюс — левоцетиризин — завдяки своїм відомим антиексудативним, протинабряковим і протисвербіжним діям зменшує продукування в дихальних шляхах слизу, що є подразником периферичних кашльових рецеп-
торів.
Отже, комбінація декстрометорфану й левоцетиризину, які входять до складу Цетло® Плюс, забезпечує блокування периферичного й центрального механізмів виникнення кашлю, що дозволяє ефективно застосовувати препарат у хворих із сухим надсадним кашлем, пов’язаним з алергічними захворюванням. Цетло® Плюс є унікальним препаратом на фармацевтичному ринку України, бо має подвійну протикашльову дію.
Незважаючи на те, що алергічні хвороби відомі людині понад дві з половиною тисячі років, у сучасному світі проблеми, пов’язані з питаннями терапії алергічних станів, залишаються актуальними. За даними ВООЗ, алергічні захворювання за поширеністю посідають третє місце після серцево-судинних і онкологічних, а в деяких екологічно несприятливих регіонах навіть виходять на перше місце. Спеціалісти вважають, що саме левоцетиризин посідає провідне місце в лікуванні алергічних захворювань [2].
Зважаючи на це, компанія «Органосін» пропонує лікарям своє рішення для лікування алергічного риніту й кропив’янки: Цетло®. До складу лікарського засобу входить левоцетиризин 5 мг. Левоцетиризин належить до групи конкурентних антагоністів гістаміну. Спорідненість до Н1-гістамінових рецепторів у левоцетиризину у 2 рази вища, ніж у цетиризину. Він впливає на гістамінзалежну стадію розвитку алергічної реакції, зменшує міграцію еозинофілів, судинну проникність, обмежує вивільнення медіаторів запалення. Окрім того, препарат запобігає розвитку й полегшує перебіг алергічних реакцій, чинить антиексудативну, протинабрякову, протисвербіжну, протизапальну дії, практично не чинить антихолінергічної і антисеротонінової дії. У терапевтичних дозах практично не дає седативного ефекту. Безумовною перевагою препарату є те, що левоцетиризин не викликає сухості слизової і не впливає на діяльність центральної нервової системи. Ступінь всмоктування не залежить від дози препарату й не змінюється з прийомом їжі, біодоступність досягає 100 %. У 50 % хворих дія препарату розвивається через 12 хвилин після прийому одноразової дози, а в 95 % — через 0,5–1 годину. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через
50 хвилин після одноразового прийому всередину терапевтичної дози.
Підготувала
Т. Тлустова
1. Matthys H., Bleicher B., Bleicher U. Dextromethorphan and codeine: objective assessment of antitussive activity in patients with chronic cough. J. Int. Med. Res. 1983. 11(2). 92-100. DOI: 10.1177/030006058301100206.
2. Пухлик С.М. Левоцетиризин — современный стандарт терапии аллергического ринита. Здоров’я України 21 сторіччя. Червень 2019. № 12(457).