Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Журнал "Нирки" Том 10, №1, 2021

Повернутися до номеру

Олена Iванівна Таран (16.11.1945–20.12.2020)

Наприкінці 2020 року скінчився земний шлях кандидата медичних наук, доцента кафедри нефрології та нирковозамісної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (нині — Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика) Олени Іванівни Таран. 
Олена Іванівна закінчила в 1970 році лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця. До 1974 року працювала в науково-дослідному інституті клінічної медицини імені М.Д. Стражеска, з 1974 до 1981 року — у Київському науково-дослідному інституті урології та нефрології лікарем відділення гемодіалізу. З 1981 до 1995 року — молодший науковий співробітник відділення терапевтичної нефрології, з 1992 року — старший науковий співробітник. В 1988 році захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата медичних наук на тему «Комплексна характеристика хронічного гломерулонефриту». З грудня 1995 року працювала на посаді доцента кафедри нефрології та нирковозамісної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. В 1995 році отримала звання «старший науковий співробітник». Від 1995 до 2013 року — завуч кафедри. 
Важливий внесок її у створення 11 педагогічних процесів післядипломної освіти. О.І. Таран — співучасниця створення програм і навчальних планів тематичних циклів з актуальних, вибраних питань нефрології, методів замісної ниркової терапії, дистанційного — з актуальних питань нефрології, навчальних планів до передатестаційних циклів, спеціалізації з нефрології та дитячої нефрології терміном 6 місяців, які затверджені Міністерством охорони здоров’я України. Співавтор виданих комп’ютерних тестів з нефрології для проведення іспитів зі спеціальності «нефрологія» та «дитяча нефрологія», еталонів практичних навиків з дитячої нефрології, автор трьох симпозіумів для дистанційної післядипломної освіти. Авторка лекцій циклів тематичного удосконалення з питань замісної ниркової терапії та перитонеального діалізу. Брала участь у проведенні Міжнародної школи нефрологів під егідою ERA-ISN, у національних з’їздах нефрологів України, виїзних навчальних циклах в м. Чернігів, Рівне, Біла Церква, Житомир, Євпаторія, Ялта, Трускавець, Свалява.
Була активним співвиконавцем науково-дослідних робіт кафедри, міжнародних клінічних досліджень. Постійно консультувала хворих нефрологічного відділення та поліклініки Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України, поліклінічного відділення міської Олександрівської клінічної лікарні, консультувала пацієнтів з патологією нирок у лікарні для вчених НАМН України. Керувала дворічною клінічною ординатурою лікарів-іноземців (Грузія, Албанія, Азербайджан). Автор понад 200 наукових публікацій (тези, статті, патенти, розділи посібників) з нефрології.
Олена Іванівна Таран — лікар вищої кваліфікаційної категорії, педагог, науковець, виділялася дисциплінованістю, почуттям обов’язку, інтелігентністю, комунікабельністю з курсантами, колегіальністю зі співробітниками, великим тактом, довірою пацієнтів. 
Глибоко сумуємо із передчасної втрати… Світла Вам пам’ять, Олено Іванівно!
 
Пам’ятаємо Вас такою.


Повернутися до номеру